فونت عثمان طه

 ظاهر فونت تا قسمتی زیادی شبیه به خط قرآنی عثمان طاها می باشد. می دانید که این خط تقریبا بهترین و زیباترین خط قرآنی است. شما با استفاده از این فونت می توانید در محیطهای مختلف از این نوع خط استفاده کنید. بعد از خارج کردن فایل از حالت فشرده فایل فونت را در مسیر Windows\Fonts و یا در کنترل پانل و قسمت Fonts کپی کنید. سپس در برنامه Word یا هر برنامه دیگری باید فونت Scheherazade را انتخاب کنید.

دانلود


Farsi Fonts (60) Clean

جموعه 60 فونت استاندارد فارسی که می توانید آنها را در هر ویندوزی مورد استفاده قرار دهید. این مجموعه یک مجموعه تمیز و غیر تکراری و در عین حال کامل از فونتهاست به نحوی که وقتی آنها را در یک ویندوز تازه نصب شده کپی می کنید بدون هیچ پیغام خطایی در مورد تکراری بودن یا غیر استاندارد بودن فونتها نصب می شوند. بعد از باز کردن فایل فشرده فونتها را در کنترل پنل و قسمت Fonts کپی کنید تا نصب شوند.

دانلود


فونت نستعلیق یونیکد

شما تنها با استفاده از این فونت و بدون نصب هیچ گونه نرم افزار اضافی می توانید در برنامه هایی که از استاندارد یونیکد پشتیبانی می کنند مانند برنامه های مجموعه آفیس مثل Word و اکسل و اکسس و پاور پوینت و ..... و همچنین در برنامه های دیگری مثل Corel و فتوشاپ Me و Internet Explorer و ... از خط زیبای نستعلیق استفاده کنید. فایل به صورت RAR فشرده شده است و باید آن را با WinRAR باز کرده و فونت مورد نظر را یا در فولدر Font در کنترل پنل یا در مسیر Windows\Font کپی کنید. زبان سیستم را باید بر روی فارسی تنظیم کرده و کیبرد فارسی فعال باشد. در برنامه مورد نظر باید فونت IranNastaliq را انتخاب کنید تا بتوانید از این فونت استفاده کنید. این فونت توسط شرکت هامون سافت و به سفارش شورای عالی اطلاع رسانی طراحی شده است.

دانلود