شبیه سازی محیط CMD ویندوز با PowerCmd v1.3.526

 

تمامی کاربران کامپیوتر با Command Prompt ویندوز که به آن CMD نیز می گویند آشنایی داشته و حداقل یک بار در محیط آن به اجرای دستورات پرداخته اند. Command Prompt در واقع همان ویندوز اما به صورت غیرگرافیکی و با دستورات به صورت خط فرمان. کاربران در محیط CMD می توانند تمامی دستورات را نوشته و اقدام به هر تغییراتی در ویندوز نمایند. به عنوان مثال شما می توانید در CMD اقدام به ساخت و حذف یک پوشه کنید فایل ها را از پوشه ای به پوشه دیگر کپی کرده و یا آنها را پاک کنید ، نام آن ها را تغییر داده و یا اطلاعات مربوط نوع فایل را تغییر دهید و یا حتی اقدام به اجرای دستورات مدیریتی ویندوز همانند ساختن یوزرنیم برای ویندوز ، تغییر پسورد یوزر Administrator و ... . با اینکه cmd در ویندوز یکی از بهترین ابزارها برای رفع بسیاری از مشکلات می باشد اما با توجه به محیط غیر گرافیکی و خشکی که کاربر در آن قرار می گیرد دارای طرفداران زیادی نمی باشد و کاربران معمولا به  دنبال ابزار گرافیکی و نرم افزارهایی می باشند که دستورات خط فرمان را به صورت گرافیکی برایشان شبیه سازی کنند.

در این مطلب شما را با نرم افزاری آشنا می کنیم که محیط CMD را به صورت جذاب تر و استفاده آسان برای کاربران محیا می کند.

 

PowerCmd نام ابزاری است که به منظور باسازی و شبیه سازی محیط Cmd برای کاربران طراحی شده است. این نرم افزار با ایجاد تغییرات در محیط شبیه سازی شده بیشتر کاربران را ترغیب به استفاده از این محیط می کند. همچنین این نرم افزار بیشتر دستورات مهم و اجرایی cmd را به توضیحات کامل و پارامترهای مربوط به دستور را در خود قرار داده و کاربر در هر زمان به راحتی می تواند دستور مورد نظر خود را اجرا کند. در این ابزار کلمات کلیدی و دستوری ، پارامتر ها ، توضیحات و ...  با رنگ های مجزا از یکدیگر تفکیک شده اند و به کاربر کمک می کند تا بتواند به راحتی نیاز های خود را بر طرف نماید.

 

از ویژگی های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- دسته بندی و سازمان دهی دستورات خط فرمان ویندوز

- دسترسی به نرم افزار از طریق راست کلیک در تمام محیط ویندوز

- ذخیره سازی دستورات اجرا شده در قسمت history

- ارائه گزارش ( Log ) از دستورات اجرا شده به صورت روزانه

- توانایی ساخت ToolBar از دستورات مورد نظری که به صورت همیشگی از آن ها استفاده می کنید.

- قابلیت مشاهده محیط تغییرات

- توانایی کامل ساخت دستورات با استفاده از دیکشنری آماده تشکیل شده از دستورات خط فرمان

- قابلیت پیکربندی نرم افزار ب صورت کاملا اختیاری

و ... . 

دانلود نرم افزار با حجم 1.9 مگابایت

پسورد فایل : www.kamyabonline.com

 


100 درصد اصل کردن ویندوز Vista

به دلیل اینکه ویندوز ویستا به صورت کپی و غیر اصل در بازار پخش شده است. نمی توان ویندوز خود را به روز و بسیاری از امکانات شرکت مایکروسافت را استفاده کرد. در این قسمت شما را با دو برنامه معرفی می کنیم که می توان گفت به صورت 100 درصد ویندوز ویستا خود را اصل می کنید. 

دانلود با حجم 2.2 مگابایت

پاسورد فایل : www.kamyabonline.com

آموزش برنامه One Click Activator :

?- بعدن خارج کردن فایل از حالت فشرده به شاخه One Click Activator بروید.

?- فایل VistaActivator.exe را اجرا و نصب کنید و سپس رایانه خود را ریست کنید.

آموزش برنامه Rocking Actvator :

?- بعد از خارج کردن فایل از حالت فشرده به شاخه Rocking Actvator بروید.

?- فایل VistaActivator.exe را اجرا کنید و نصب کنید و سپس رایانه خود را ریست کنید.

بدین صورت ویندوز شما اصل می شود.


Vista Boot PRO 3.3.0

 

با استفاده از این برنامه منحصر بفرد می توانید گزینه های بوت ویندوزها را بعد از  نصب ویندوز ویستا در کنار ویندوزی دیگری مانند XP کنترل کنید. ویرایش منوی بوت در  ویندوز ویستا به صورت گرافیکی ممکن نیست و مثلا برای تغییر نام ویندوز در منوی بوت باید چندین دستور پیچیده را اجرا کنید.
 ولی با استفاده از این برنامه می توانید به  صورت گرافیکی گزینه ها بوت و نام سیستم عاملها و ... را عوض کنید. این برنامه یک  کاربرد بسیار مهم دیگری دارد و آن این است که وقتی که ویندوز XP و ویستا هر دو بر  روی سیستم نصب است و می خواهید ویندوز XP را دوباره نصب کنید منوی بوت ویندوز ویستا  از بین می رود و در واقع باید ویندوز ویستا را هم دوباره نصب کنید ولی با این  برنامه می توانید منوی بوت ویندوز ویستا را برگردانید و در واقع بوت سیستم را اصلاح  کنید. این برنامه را هم در ویندوز XP و هم در ویندوز ویستا می توانید نصب کنید. 
برای نصب در ویندوز XP باید حتما از کاربر Administrator استفاده کنید و برنامه  Microsoft .NET Framework 2.0 در ویندوز نصب باشد.دانلود با حجم 1.2 مگابایت

پسورد فایل : www.kamyabonline.com

نکته: برای  وارد شدن به کاربر Administrator در صفحه Welcome یا همان Logon کلیدهای Ctrl+Alt  را گرفته و دوبار Delete را بزنید. در صفحه ظاهر شده کاربر Administrator و پسورد  آن را وارد کنید. اگر در حین نصب ویندوز پسوردی وارد نکرده اید جای پسورد را خالی  بگذارید.